28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny zryw "czerwonych serduszek" to przede wszystkim szansa na zebranie środków na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. "Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia" - zapowiada na swojej stronie internetowej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wyposażenie, uzyskane dzięki tej jedynej w swoim rodzaju orkiestrze, służy już opiekunom najmłodszych pacjentów Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Sp. z o.o. To osiemnaście czerwonych foteli. Są komfortowe, rozkładają się i umożliwiają czuwanie przy chorym dziecku w godnych warunkach.