#GrafikaOdMedyka

Personel Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach dziękuje darczyńcom w niecodzienny sposób.

Przywożą ciepłe posiłki, nocami projektują przyłbice ochronne i szyją bajecznie kolorowe maseczki. Dostarczają wodę mineralną, pyszne ciasta, organizują zbiórki, a nawet wieszają banery zapewniające o wsparciu służb medycznych w tym niezwykle trudnym czasie. To ludzie o wielkich sercach, którzy każdego dnia wspierają gliwicki Szpital Miejski nr 4. Bardzo chcemy im podziękować za każdy gest, każde dobre słowo i pozytywną energię. Stąd pomysł by powstała specjalna grafika – tłumaczy dr Agata Gajewska, ordynator pediatrii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.

O stworzenie takiego wyjątkowego projektu medycy poprosili gliwiczankę, studentkę Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i… nie zawiedli się! Młoda artystka, Jessica Ciupa, przygotowała kilka wersji grafik, które pojawiły się m.in. w oknach lekarskich gabinetów, tuż nad izbą przyjęć oraz od strony głównego wejścia do szpitala przy Kościuszki w Gliwicach.

Grafika jest prosta, pełna symboli, ale jednocześnie z jasnym przekazem. " Chcemy docenić wszystkie osoby, instytucje, firmy, które w tych szalenie trudnych momentach pamiętają o naszej placówce, o ciężkiej pracy personelu medycznego i ogromnym wyzwaniu, które przed nami stanęło w obliczu narastającego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa" – wyjaśniają medycy. Chyba się udało…