POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA PRACOWNIKÓW OCHRONY ZDROWIA

W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową, związaną z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 rośnie potrzeba wsparcia i pomocy psychologicznej dla pracowników ochrony zdrowia, starających się każdego dnia zabezpieczyć zdrowie i życie pacjentów chorujących na COVID-19. Pomoc wszystkim potrzebującym wymaga od opiekującego się nimi personelu nie tylko sił fizycznych, ale i wytrwałości, i równowagi psychicznej. Odpowiednie wsparcie i pomoc psychologiczna są niezbędne w stresie, który jest obecnie udziałem osób dbających o zdrowie i życie osób zarażonych i chorujących z powodu koronawirusa.

Profesjonalna pomoc psychologiczna dla pracowników ochrony zdrowia realizujących świadczenia dla osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 udzielana będzie bezpłatnie. Zgłoszenia będzie przyjmowała mgr Justyna Soroka psycholog z naszego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, we współpracy z dr n. hum. Katarzyną Sitnik-Warchulską (konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychologii klinicznej).
Chęć uzyskania pomocy można zgłaszać telefonicznie, sms-owo lub po zgłoszeniu mailowym:

- nr telefonu: 692 499 235
- email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Istnieje również możliwość uzyskania pomocy psychologicznej bezpośrednio u psychologa szpitalnego pod numerem telefonu który znajduje się powyżej.