Piłkarze Piasta Gliwice i gliwiccy urolodzy tworzą jedną drużynę by działać wspólnie na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów u mężczyzn

          W tym meczu walka nie toczy się o gole i punkty. Stawka jest zupełnie inna: zdrowie i życie! Lekarze z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach oraz brązowi medaliści, piłkarze Piasta Gliwice – postanowili połączyć siły by stoczyć batalię ze stereotypami dotyczącymi jednego z największych przeciwników każdego mężczyzny: raka prostaty.

          Nowotwór ten stanowi piątą najczęstszą przyczynę śmierci wśród Polaków.
Z powodu raka prostaty co roku umiera ponad 5 tysięcy mężczyzn w naszym kraju.
Te statystyki nie muszą być tak dramatyczne. Wystarczy mieć odwagę, świadomość zagrożenia i przyjść do urologa.

          Mężczyźni nie chcą i nie lubią rozmawiać o chorobach, to dla nich synonim słabości. Nic bardziej mylnego. Przyjęcie zaproszenia to gabinetu urologa to znak sił
y – przekonuje dr Andrzej Kupilas, ordynator Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

           Mężczyźni, zwłaszcza młodzi, nie biorą pod uwagę, że mogą zachorować. Gdy tak się stanie, pojawiają się wyobrażenia o utracie męskości, wstyd i brak pewności siebie.

         Wokół piłki nożnej kręci się całe nasze życie, ale doskonale wiemy, że spełnianie piłkarskich marzeń jest możliwe tylko wtedy, gdy jesteśmy zdrowi. Dlatego zaprosiliśmy do naszej drużyny właśnie gliwickich urologów. Razem łatwiej wygrać ze stereotypami dotyczącymi nowotworów u mężczyzn – Jakub Szmatuła, brakarz Piasta Gliwice.

           Jedną z najprostszych metod stosowanych w diagnostyce chorób gruczołu krokowego jest pomiar poziomu antygenu PSA we krwi. Wynik tego badania to czasem pierwszy sygnał, że może dziać się coś złego i trzeba pójść do urologa.

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl