Będzie szybciej i sprawniej. Mobilny punkt badań w kierunku SARS-CoV-2 przy Zygmunta Starego 20 w Gliwicach będzie służył większej liczbie pacjentów

Już teraz można zgłaszać się do punktu typu „drive-thru” ze skierowaniem bez konieczności zapisywania się. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00 oraz w weekendy od 9:00 do 12.00.

Wyniki będą dostępne szybciej dzięki temu, że nasza nowa pracownia biologii molekularnej z najwyższej klasy sprzętem laboratoryjnym o wartości miliona złotych, znajduje się nieopodal punktu pobrań, w budynku szpitala. Nie tracimy czasu na wożenie próbek i zajmujemy się przede wszystkim tym, aby pacjent poznał wynik i nie musiał się martwić – podkreśla Kinga Kozień, kierownik laboratorium Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Badanie należy wykonać jak najszybciej od uzyskania zlecenia. Od dnia zlecenia testu przez lekarza POZ podlegamy 10-dniowej kwarantannie (można opuścić miejsce jej odbywania na czas pobrania wymazu oraz dojazdu do punktu mobilnego i do domu, a także jeżeli trzeba udać się do lekarza). Jeżeli wynik testu zleconego przez lekarza POZ będzie negatywny i laboratorium wpisze go do specjalnego systemu EWP – następuje automatyczne zwolnienie z kwarantanny.

Wynik badania można sprawdzić online: https://lab.szpital.gliwice.pl oraz z wykorzystaniem Internetowego Konta Pacjenta.
Informację otrzymać można również od swojej placówki POZ.