#2dawkawGliwicach. Zmieniają się przepisy!

Od 1 lipca 2021 roku każda osoba, która zaszczepiła się przeciw COVID-19 pierwszą dawką będzie mogła przyjąć dawkę drugą w dowolnym punkcie i terminie. To nowe rozwiązanie ma ułatwić szczepienie tym, którzy planują np. wakacyjne wyjazdy albo służbowo przebywają w zupełnie innym mieście niż to, w którym zainicjowali procedurę zaszczepienia się.

Doszliśmy do tego momentu, w którym konkretne preparaty są już w pełni dostępne dla pacjentów, nie ma gorączkowych poszukiwań, nie ma kolejek. Jesteśmy dobrze przygotowani i zachęcamy do przybycia na gliwicką Taflę przy Akademickiej 29 także te osoby, które pierwszą dawkę szczepionki otrzymały w innym punkcie – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Od początku istnienia punktu w hali Lodowiska Tafla w Gliwicach, przeprowadzono już 130 tysięcy szczepień przeciw COVID-19.

Na początku czerwca ruszyła kampania edukacyjna #SzczepieniewGliwicach, której zadaniem było przede wszystkim motywowanie i zachęcanie do szczepień przeciw COVID-19 oraz wyjaśnianie konieczności szczepienia. To inicjatywa gliwickich medyków: dr Agaty Gajewskiej, doktora Andrzeja Kupilasa, Justyny Soroki oraz Rafała Kuczy, pielęgniarza i ratownika medycznego, a jednocześnie pracownika jednego z największych punktów szczepień w woj. śląskim w hali Lodowiska Tafla przy Akademickiej 29.

#2dawkawGliwicach to kolejna odsłona kampanii, w której najważniejsze jest ukazanie sprawnego, komfortowego systemu szczepień przeciw COVID-19 zastosowanego w gliwickim punkcie. Przekaz skierowany jest zarówno do nastolatków, którzy już mogą się zaszczepić, ale także do osób dorosłych, które z różnych względów nie podjęły wcześniej decyzji o szczepieniu.

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl