W Gliwicach brakuje chirurgów dziecięcych. Oddział będzie przekształcony

Od 1 sierpnia 2022 roku duże zmiany czekają gliwicką chirurgię dziecięcą. Liczący dwanaście łóżek oddział służył przede wszystkim najmłodszym pacjentom z Gliwic i powiatu gliwickiego.

Brakuje specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej, nie mamy możliwości obsadzenia wszystkich dyżurów. Stąd wniosek do wojewody śląskiego oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia o czasowe zawieszenie dotychczasowgo oddziału by móc przygotować się do zmiany polegającej na stworzeniu wieloprofilowego dziecięcego oddziału zabiegowego – wyjaśnia Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Mali pacjenci nie zostaną bez niezbędnej pomocy medycznej. Uzyskają ją m.in. w SPSK nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko SUM w Zabrzu, w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

To dla nas czas intensywnej pracy nad stworzeniem wieloprofilowego oddziału zabiegowego dla dzieci. W interdyscyplinarnym zespole przygotowującym ten medyczny projekt są nasi najlepsi specjaliści m.in. z zakresu ortopedii dziecięcej, pediatrii oraz chirurgii dziecięcej – zapewnia prezes gliwickiego szpitala.