W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach rusza 
oddział ortopedii dziecięcej.
„Będzie kompleksowa pomoc dla najmłodszych pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu”

     Nowy zabiegowy oddział dziecięcy - zgodnie z obietnicą zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach – rozpocznie działalność 1 marca 2023 roku w miejscu dawnego oddziału chirurgii dziecięcej. Dzięki wielkiej mobilizacji personelu medycznego oraz determinacji wielu osób zaangażowanych w ten projekt, mali pacjenci z Gliwic i powiatu gliwickiego będą mogli liczyć na specjalistyczną pomoc w jednym z nielicznych tego typu oddziałów w regionie liczącym dwanaście łóżek i posiadającym oczywiście kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – podkreślił Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

   Będziemy jak najlepiej kontynuować tradycję związaną z gliwicką ortopedią dziecięcą, która miała ogólnopolską renomę, i na tej bazie tworzyć miejsce maksymalnie przyjazne dla dzieci ze schorzeniami narządu ruchu: zarówno wrodzonymi jak i nabytymi w zakresie kończyn górnych i dolnych. Będziemy przeprowadzać zabiegi artroskopowe w zakresie kolana i barku – zapowiada dr n.med. Piotr Łopata, ordynator oddziału ortopedii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

    W ramach pracy nowego oddziału dziecięcego będą kontynuowane wszystkie prowadzone w gliwickiej lecznicy projekty społeczne: #AutemNaBlok, #MaliMiłośnicyKsiążek, #OtaczamyDobrem, a małych pacjentów odwiedzać będą wolontariusze Fundacji „Dr Clown”. 

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl