Zaczytana Biblioteka dla małych pacjentów ortopedii dziecięcej

     Czy oddział ortopedii dziecięcej można zamienić w bajkową krainę?
Oczywiście! Dzięki Zaczytanej Bibliotece wypełnionej dziesiątkami książek dla małych pacjentów, to marzenie staje się realne.

   Fundacja Zaczytani.org przekazała właśnie Szpitalowi Miejskiemu nr 4 w Gliwicach wyjątkową niespodziankę dla chorych maluchów: specjalnie zaprojektowany, kolorowy regał i mnóstwo pięknie wydanych książek.

    Projekt ma wspierać bajkoterapię, popularyzować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz zwiększać dostęp do literatury w placówkach medycznych.

    Pani Martyna, mama Krzysia, który przeszedł operację w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, wybrała dla syna zestaw bajek. Wiadomo, że jak się idzie do szpitala to nie jest się zwykle bardzo pozytywnie nastawionym, ale dzięki takim inicjatywom odrywamy się od złych myśli, możemy zająć się czymś innym - podkreśliła.

     Fundacja Zaczytani.org pomogła stworzyć już ponad 1115 Zaczytanych Bibliotek. Teraz na "zaczytanej" mapie pojawiły się również Gliwice.

     W naszych działaniach książka jest m.in. narzędziem budowania relacji. I mowa tu nie tylko o relacji z drugim człowiekiem, ale też relacji z samym sobą.
Pomaga zrozumieć siebie, motywuje do refleksji. Książka odgrywa też ważną rolę terapeutyczną w procesie leczenia, pozytywnie wpływając na dobrostan czytelnik 
– mówi Agnieszka Machnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org. 

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl