Wyjątkowa bajka edukacyjna dla najmłodszych pacjentów pediatrii i ortopedii dziecięcej

Takiego gościa jeszcze u nas nie było! Dzięki Fundacji Zaczytani.org najsympatyczniejszy jelonek na świecie dostarczył małym pacjentom oddziałów pediatrii i ortopedii dziecięcej przepiękne edukacyjne niespodzianki. „Góry Nadziei” to wyjątkowa bajka, której celem jest przedstawienie procesu zdrowienia przy wsparciu najbliższych dziecku osób oraz personelu medycznego. Publikacja powstała w ramach programu „Pluszakoterapia z Jelonkiem Jankiem”. Fundacja Zaczytani.org stara się pokazać, że książka może służyć nie tylko do czytania. Jest doskonałym pretekstem do budowania relacji oraz przestrzeni do rozmowy. Dzięki temu łatwiej jest nazywać emocje i zapewniać poczucie bezpieczeństwa.

Najważniejszymi zadaniami Fundacji są popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zwiększanie dostępu do literatury w placówkach medycznych, kształtowanie szeroko rozumianej kultury czytelniczej wśród różnych środowisk i szerzenie idei bookcrossingu.

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach realizowany jest projekt #MaliMiłośnicyKsiążek. To autorska inicjatywa wspierająca wspólne czytanie z dzieckiem w czasie hospitalizacji. Staramy się zachęcać rodziców i opiekunów do tego, aby wzmacniali więzi z dziećmi właśnie poprzez czytanie, poznawanie, wyciąganie wniosków. Wierzymy, że takie działania po prostu muszą przynieść same korzyści - podkreśla dr Agata Gajewska kierująca oddziałem pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Gliwicka lecznica znalazła się także w gronie placówek, w których uruchomiono Zaczytaną Bibliotekę zapewniającą stały dostęp do książek dostosowanych do wieku i możliwości najmłodszych odbiorców.

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl