Natalie Portman dla małych pacjentów w Gliwicach

„Bajki” to trzy klasyczne przypowieści w interpretacji aktorki Natalie Portman. “Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne” - podkreśliła artystka. Teraz dzięki Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali oraz Fundacji Impact do najmłodszych pacjentów Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach trafiły wyjątkowe egzemplarze tej książki.

Na oddziałach pediatrii i ortopedii dziecięcej gliwickiej lecznicy realizowany jest autorski projekt #MaliMiłośnicyKsiążek, który idealnie wpisuje się w działania prowadzone przez Fundację. Połączenie sił w staraniach o to, aby motywować małych pacjentów do czytania i sięgania po dostępne w szpitalu bajkowe niespodzianki przyniosło oczekiwane rezultaty. Jesteśmy dumni z tej współpracy – podkreśliła dr Agata Gajewska kierująca oddziałem pediatrii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.

Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali patrzy na placówki medyczne oczami małych pacjentów, ich rodziców, lekarzy i pielęgniarek wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które zwiększają komfort pracy personelu medycznego, redukują stres u pacjentów, pozwalają przyspieszyć procedury, a także zmieniają całe doświadczenie związane ze szpitalem.

K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali to fundacja, która powstała, by zmieniać szpitale w placówki przyszłości. Wprowadza innowacyjne rozwiązania, które zwiększają komfort pracy personelu medycznego, redukują stres u pacjentów, pozwalają przyspieszyć procedury, a także zmieniają całe doświadczenie związane z hospitalizacją. Dlatego w swoich działaniach fundacja łączy różne perspektywy i patrzy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Pierwszym szpitalem, wspartym przez fundację w transformacji, był Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Obecnie fundacja współpracuje z kilkunastoma szpitalami z całej Polski. Fundacja K.I.D.S. tworzy szpitale przyszłości. Korzysta z know-how i doświadczenia dużych korporacji oraz ich ekspertów, inspirując zmiany systemowe i pomaga szpitalom w transformacji. Motorem, zasilającym działania, jest wolontariat kompetencyjny. Angażuje start-upy i firmy technologiczne w poszukiwanie i wdrażanie innowacji, które mają zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort leczenia pacjentów.

Darowizna została przygotowana dzięki Fundacji Impact, która przekazała ponad 3000 egzemplarzy książek Natalie Portman, dla Szpitali Dziecięcych w całej Polsce. Ta wspaniała inicjatywa sprawiła, że “Bajki” trafiły do 18 placówek pediatrycznych, które w ramach swojej działalności przekażą książki dzieciom, zasilą przyszpitalne biblioteczki czy też umilą czas małym pacjentom.

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl