Lecznica przy ul. Radiowej stanie się częścią Szpitala Miejskiego nr 4

Zakup spółki Vito-Med prowadzącej od wielu lat w Gliwicach działalność medyczną w zakresie neurologii, chorób wewnętrznych i leczenia udarów przez Szpital Miejski nr 4, dla którego ten proces stanowi ważna rozwojową szansę, to najważniejszy cel postawiony przed zarządem naszej miejskiej jednostki. Dziś możemy powiedzieć, że to zamierzenie stało się faktem – ogłosił Prezydent Gliwic, Adam Neumann.

Gdy wiosną 2023 roku Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach z sukcesem przejął poradnię chorób zakaźnych, której działalność zakończono przy ulicy Radiowej 2, jasne stało się, że plany związane z integracją usług medycznych będą coraz szersze. Od kwietnia tego roku z pomocy lekarzy specjalistów chorób zakaźnych skorzystało u nas aż dwa tysiące pacjentów – powiedział Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4.

Teraz placówkę przy Radiowej 2 czekają zmiany organizacyjne, ale nie powinny one budzić obaw zatrudnionych tam pracowników. Kontynuujemy wsparcie dla chorych, a trzeba przypomnieć, że osoby z podejrzeniem udaru mózgu muszą mieć zapewnioną szybką pomoc i powinny trafić do specjalistycznego ośrodka w ciągu trzech godzin od wystąpienia objawów. Priorytety na pewno się nie zmienią – podkreśla Przemysław Gliklich.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przeszedł bardzo długą i trudną drogę od fatalnego rezultatu finansowego w roku 2019 czyli straty sięgającej 30 milionów złotych aż do dziś, gdy mamy perspektywę uzyskania dodatniego wyniku, jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia zdecyduje się uregulować kwestię nadwykonań – tłumaczy prezydent Gliwic. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie w placówce uruchomiono z powodzeniem dwa oddziały: rehabilitacji kardiologicznej oraz ortopedii dziecięcej, wprowadzono operacje z wykorzystaniem robota chirurgicznego oraz innowacyjne rozwiązania w ortopedii. Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach znalazł się w Krajowej Sieci Kardiologicznej oraz Krajowej Sieci Onkologicznej. Przy Radiowej 2 będą też wdrażane działające dotychczas w miejskiej jednostce projekty społeczne i programy wsparcia pacjentów.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach będzie teraz prowadził działalność medyczną w trzech lokalizacjach: przy ulicy Zygmunta Starego 20 (dawny szpital wojskowy), przy Kościuszki 29 i właśnie Radiowej 2.

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl