Nowoczesne czytniki i dostęp do e-booków dla gliwickich pacjentów.
„Czytanie jest dobre dla serca”

Niwelują stres, stabilizują emocje, pomagają przepracować traumę, poprawiają nastrój i ułatwiają zdobywanie wiedzy o współczesnym świecie. Zalet korzystania z książek – zarówno w wersji tradycyjnej jak i elektronicznej – jest mnóstwo, ale cel akcji Fundacji Powszechnego Czytania oraz Legimi #KsiążkaChroni jest jeden: przekazanie wielu placówkom, w tym bibliotekom publicznym i pedagogicznym, czytników wraz z miesięcznym dostępem do e-booków oraz audiobooków w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz ukraińskim.

Literatura, zwłaszcza w ojczystym języku, może mieć dla wielu osób niezwykle kojące działanie, jednak dostęp do niej jest dziś z oczywistych powodów utrudniony. Wiemy też, jak ważny jest wzór czytającego rodzica w upowszechnianiu czytania wśród dzieci dlatego Fundacja Powszechnego Czytania chce ułatwiać dorosłym dostęp do książek – mówi Aleksandra Strzelecka, specjalistka ds. komunikacji w Fundacji Powszechnego Czytania.

Cztery nowoczesne urządzenia trafiły już do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Skorzystali z nich m.in. pacjenci przebywający na oddziale rehabilitacji kardiologicznej.

Dotąd dysponowaliśmy tradycyjną biblioteką, teraz mamy również czytniki i e-booki, które staną się na oddziale kolejną dobrą propozycją dla naszych chorych. Pobyt u nas trwa nawet kilka tygodni więc musimy zadbać o organizację czasu wolnego i różne formy odpoczynku po treningach, testach wysiłkowych, ćwiczeniach czy wykładach dotyczących zdrowego stylu życia – wyjaśnia dr Adam Staroń, ordynator oddziału rehabilitacji kardiologicznej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.

Fundacja Powszechnego Czytania powstała w 2018 roku i stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce. Wsparcie w ramach akcji #KsiążkaChroni to już kolejna inicjatywa, z której korzysta Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach. Wcześniej do najmłodszych pacjentów oddziałów pediatrii oraz ortopedii dziecięcej trafiły bajki edukacyjne w języku polskim i ukraińskim.

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl