Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej

Oddział zajmuje się leczeniem zachowawczym oraz zabiegowym chorób układu moczowego obejmującym nowotwory narządów układu moczowego i męskich narządów płciowych, choroby gruczołu krokowego, wszechstronne leczenie chirurgiczne kamicy moczowej, laparoskopia urologiczna oraz leczenie chirurgiczne nietrzymania moczu.

Ordynator

dr n. med. Andrzej Kupilas

specjalista urolog

pielęgniarka oddziałowa

mgr Joanna Pytel

specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego

LOKALIZACJA: ul. Kościuszki 29, Gliwice

TELEFON: (32) 46-13-258

Leczenie

Prowadzimy diagnostykę ultrasonograficzną oraz radiologiczną.
Prowadzimy badania profilaktyczne w kierunku nowotworów układu moczo-płciowego (rak nerek, pęcherza i gruczołu krokowego).
Diagnozujemy i leczymy zachowawczo i operacyjnie choroby stercza, a przy odpowiednich wskazaniach wykonujemy jego badanie inwazyjne, jakim jest biopsja stercza z badaniem histopatologicznym.
Wykonujemy radykalne operacje onkologiczne w zakresie całego układu moczowego.
Leczymy (np. operacje z użyciem nowoczesnych taśm) zaburzenia w nietrzymaniu moczu oraz inne choroby utrudniające oddawanie moczu z ich pełną diagnostyką urodynamiczną.