NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 08:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 08:00 do godziny 08:00 dnia następnego.

KOMU PRZYSŁUGUJE NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne dla osób ubezpieczonych i udzielane bez skierowania w dowolnym gabinecie nocnej opieki.

Świadczenia zdrowotne realizowane są w gabinecie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej i nie są związane z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego zapisany jest pacjent.

LOKALIZACJA: ul. Zygmunta Starego 20, 44-100 Gliwice

Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad:

W dni ustawowo wolne od pracy całodobowo oraz w dni powszednie w godzinach od 18:00 do 08:00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurnego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Każdy ubezpieczony, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tam gdzie ma najbliżej.
W razie potrzeby lekarz dyżurny może skierować pacjenta do szpitala lub wezwać kartkę pogotowia.

Z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej udzielanej w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej można skorzystać w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia, gdy:

Tel. Rejestracja: (32) 33-08-313; TK, RTG, MR: (32) 33-08-358