Szczepienia dla Nauczycieli

     W drugim tygodniu lutego 2021 roku rozpoczynają się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności z takiej możliwości będą mogli skorzystać nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. Trzeba jednak pamiętać, że tempo szczepień będzie zależało od dostaw preparatów do Polski. Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach, jako szpital węzłowy, za ten obszar nie odpowiada.

     Nauczyciel będzie zgłoszony do programu szczepień przeciw COVID-19 przez dyrektora szkoły lub placówki oświatowej. Następnie formularz z listą osób zgłoszonych do szczepienia zostanie przekazany do właściwego szpitala węzłowego.

     Nauczyciel nie musi wypełniać żadnych dodatkowych formularzy zgłoszeniowych, dzwonić na infolinię czy wysyłać wiadomości.

Którzy nauczyciele będą objęci szczepieniami w pierwszej kolejności?

     W dniu wyznaczonego terminu nauczyciel musi pamiętać, aby jadąc na szczepienie wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz długopis. W punkcie szczepień należy wypełnić kwestionariusz. W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach taki kwestionariusz udostępniamy na naszej stronie internetowej szpital4.gliwice.pl i można go przygotować wcześniej:
https://szpital4.gliwice.pl/images/pdf/kwestionariusz_szczepienia_z_oswiadczeniem.pdf

     Na polskim rynku znajdują się trzy preparaty: firm BioNTech/Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom poniżej 60. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca.

     Szczepionka firmy AstraZeneca jest podawana w dwóch wstrzyknięciach w ramię, w odstępie od 10 do 12 tygodni. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej.

     Infolinia Szpitala w sprawie szczepień: 508 801 692, 508 801 524.

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl