Punkt szczepień przeciw COVID-19 dostępny także dla obywateli Ukrainy / Пункт вакцинації проти COVID-19 доступний також для громадян України

Od piątku, 18 marca 2022 roku, w punkcie szczepień prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy ulicy Kościuszki 29 rusza program szczepień przeciw COVID-19 dla obywateli Ukrainy. Będzie nas wspierać osoba mówiąca w języku ukraińskim, nieustannie poszukujemy kolejnych chętnych do pomocy w zapewnieniu jak najlepszej komunikacji z pacjentami. Mamy ogromne doświadczenie – za nami blisko 225 tysięcy wykonanych procedur szczepień, stanęliśmy właśnie w obliczu kolejnego wyzwania – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Punkt będzie dostępny dla obywateli Ukrainy w każdy piątek od 10:00 do 18:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00. Jeśli zainteresowanie szczepieniami będzie duże – punkt będzie otwierany również w pozostałe dni.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, szczepienia dla osób z Ukrainy powinny być realizowane szczepionkami dostępnymi w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19 zgodnie ze wskazaniami i schematem postępowania realizowanym w Polsce.

Motywujemy do tego, aby się zaszczepić, bierzemy pod uwagę fakt, że poziom wyszczepienia przeciw COVID-19 w Ukrainie jest niższy niż w naszym kraju – podsumowuje Przemysław Gliklich.

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH Sp. z o. o.

ul. Kościuszki 29 / Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice

www.szpital4.gliwice.pl